Widziałeś coś ciekawego? Napisz do nas! kontakt@naszamlawa.pl

17 stycznia 2017, imieniny: Marian, Jan, Antoni

Tym żyje cały Ciechanów. Wczoraj program w tej sprawie wyemitował Polsat
2012-10-26 11:08:15
Reporterzy polsatowskiego programu Interwencja zajęli się sprawą ciechanowskiego lekarza i jednocześnie radnego powiatowego, który jechał autem pod wpływem alkoholu, i któremu rada – wbrew prawu – nie odebrała mandatu.

Wojciech Niestępski, radny powiatu ciechanowskiego, w poprzedniej kadencji piastował funkcję przewodniczącego rady. Na co dzień pracuje w Specjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Ciechanowie, jako ordynator chirurgii ogólnej.

4 grudnia zeszłego roku został zatrzymany przez policję. Przy jednej z ulic w centrum Ciechanowa patrol zobaczył jadące volvo. Tor jazdy tego auta wzbudził zainteresowanie funkcjonariuszy, dlatego też poddano kontroli kierującego. Od mężczyzny była wyczuwalna woń alkoholu. Badanie wykazało ponad u niego 2 promile w organizmie.

29 maja tego roku Sad Rejonowy w Ciechanowie warunkowo umorzył postępowanie przeciw radnemu. Wojciech Niestępski musiał zapłacić 7 tysięcy złotych grzywny i na rok odebrano mu prawo jazdy. Jak relacjonowali wczoraj redaktorzy z programu Interwencja, zaskakujący jest fakt, że ciechanowska prokuratura nie zaskarżyła tej decyzji.

- Dla niego raczej nie była to duża kwota, dlatego że z oświadczenia majątkowego radnego za 2011 rok wynika, że zarobił on ponad 300 tysięcy złotych. A rok wcześniej radny-lekarz zarobił ponad 400 tysięcy złotych – powiedział w programie dziennikarz Tygodnika Ciechanowskiego.

Mimo że postępowanie wobec radnego warunkowo zostało umorzone, to według prawa i tak stracił on tzw. prawo wybieralności. Oznacza to, że Wojciech Niestępski nie może pełnić funkcji radnego. Taką też opinię wydał radca prawny starostwa, stwierdzając że nie powinien pełnić mandatu.

Przez pierwsze pół roku radni nie zajęli się sprawą wygaszenia mandatu radnego, potem - wbrew opini radcy prawnego - nie zgodzili się na odwołanie Niestępskiego. Za wygaśnięciem mandatu głosowało trzech radnych, siedmioro się wstrzymało, a dziewięcioro było przeciw. Za nie wygaszaniem mandatu byli min. starosta ciechanowski oraz naczelnik wydziału komunikacji Starostwa Powiatowego w Ciechanowie.

Zarządzenie wygaszające mandat radnego ma jednak wydać wojewoda, ponieważ tak stanowi prawo.

Materiał programu Interwencja można obejrzeć tutaj.Źródło: Interwencja Polsat
Autor: lm
Poleć znajomemu | Drukuj | Poleć na Facebook facebook
Komentarze
Wydawca portalu NaszaMława.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

dodał: ~xxx • data dodania: 2012-10-26
lakarz i radny w jednej osobie nie do ruszenia
ha ha ha ha z zwykły człowiek po takim wyczynie dostał by taka kare i grzywne ze nie pozbierał by sie długo długo.
A to my ich wybieramy nie nabierajmy sie na ładny usmiech, obietnice wyborcze i że jak bede radnym to cos tam ci załatwi . Po wyborach nikogo nie zna i robi co chce.

dodał: ~petent • data dodania: 2012-10-26
A w MŁAWIE TO INACZEJ BYŁBY POTRAKTOWANY ! WŁADZA DAJE WSZYSTKO NAWET BYCIE PONAD PRAWEM !

wszystkich komentarzy: 2
autor:
e-mail:
treść:
Wpisz kod: Opuść pierwszy znak.

Sonda

Nie ma aktualnie żadnych aktywnych sond.


Nasza strona wygenerowała już odsłon